Uzavretá zľava:

Zažite nezabudnuteľný Silvester a Nový rok vo večnom meste - v Ríme. Monumentálne stavby, dych vyrážajúce fontány, katedrály, námestia, pizza, taliansky šarm a pohostinnosť. Teraz len za 169€ na 5 dní aj s ubytovaním!

 
249 € 32% --d --h --m kúpené 20x

Nezabudnuteľný Silvester a Nový rok v Ríme a vo Vatikáne na 5 dní

- 32% Nezabudnuteľný Silvester a Nový rok v Ríme a vo Vatikáne na 5 dní  

Kupón platí

Od dnes do 02.01 2018

V skratke

 • Silvester a Nový rok v Ríme a vo Vatikáne v termíne 29.12.2017 - 2.1.2018
 • dopravu luxusným autobusom
 • ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami na 2 noci
 • 2 x raňajky
 • nástupné miesta: Nitra, Trnava, Sereď, Bratislava
 • príplatky za nástupné miesta: Nitra 10€, Trnava 10€, Sereď 10€/ osoba, Bratislava bez príplatku
 • služby sprievodcu cestovnej kancelárie
 • poistenie voči insolventnosti cestovnej kancelárie
 • povinné príplatky: vstup do Ríma počas Silvestra 7€/ osoba

Kam s kupónom

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária
Štefánikova 64, 949 01 Nitra
mobil: 0904 344 643, 0911 331 015
e-mail: info@primatravel.sk

Doporučte známym:
Email
 

Za kupón získate:

 • Silvester a Nový rok v Ríme a vo Vatikáne v termíne 29.12.2017 - 2.1.2018
 • dopravu luxusným autobusom
 • ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami na 2 noci
 • 2 x raňajky
 • nástupné miesta: Nitra, Trnava, Sereď, Bratislava
 • príplatky za nástupné miesta: Nitra 10€, Trnava 10€, Sereď 10€/ osoba, Bratislava bez príplatku
 • služby sprievodcu cestovnej kancelárie
 • poistenie voči insolventnosti cestovnej kancelárie
 • povinné príplatky: vstup do Ríma počas Silvestra 7€/ osoba


42

Možné príplatky :

 • obojstranná miestenka 8 € ( môžete si vybrať presné miesto, kde chcete sedieť, potrebné uviesť v objednávacom formulári)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 25€/ osoba/ noc

Kupón si uplatníte:

 • po obdržaní kupónu je potrebné kupón uplatniť v cestovnej kancelárii. Kupón je nutné uplatniť  IHNEĎ po obdržaní zaregistrovaním sa na zájazd
 • zaregistrovať sa môžete na stránke CK primatravel po kliknutí na odkaz ,,Uplatnenie kupónu” (do poznámky napíšte nástupné miesto, či si želáte miestenku)
 • pokyny k zájazdu budú zaslané e-mailom každému účastníkovi týždeň pred odchodom na zájazd

45

Zažite nezabudnuteľný Silvester a Nový rok vo večnom meste - v Ríme, v jednom z najnavštevovanejších miest sveta.
Rím Vás jednoznačne nadchne. Mestu, ktoré založil Romulus a Rémus na siedmych kopcoch a právom mu patrí prívlastok ,,večné“. Tak ako sa hovorí, že ,, všetky cesty vedú do Ríma“, tak v Ríme vedú všetky cesty k nádherným historickým pamiatkam. Rím je svet sám o sebe, kolíska európskej civilizácie, je to jedno obrovské múzeum pod šírym nebom, osviežené šarmom talianskej metropoly.  Mesto Vás upúta množstvom fontán, múzeí, galérií, chrámov, palácov.. Každý si tu nájde niečo, či už milovníci histórie, architektúry, módy alebo umenia.
My sme pre Vás vybrali to najlepšie, čo môžete v Ríme vidieť a taktiež zažiť nezabudnuteľný Silvester v jednom z najznámejších miest sveta.

45

Program:

1. deň :
Odchod z Bratislavy o 15:30 hod.

2. deň:
Príchod do Ríma v ranných hodinách.  Začneme prehliadkou Vatikánu – najmenšieho štátu na svete ( Bazilika sv. Petra,  Svätopeterské námestie, Vatikánske múzeá...), ďalej si prehliadneme Anjelský hrad, Piazza Navona, poprípade osobné voľno. Večer odchod na hotel.

3. deň:
Po raňajkách odchod do historického centra mesta, kde na nás čaká Lateránska bazilika,  Bazilika sv. Klementa, Bazilika S.M. Maggiore s betlehemskými jasličkami. Ohromí Vás Rímske koloseum – najväčší amfiteáter , ktorý bol kedy v dejinách postavený.

rim2

Ďalej si prehliadnete Forum romanum a deň ukončíte silvestrovskou atmosférou v tomto nádhernom historickom meste s neobyčajným šarmom na Piazza Navona alebo Piazza del Popolo. Voľný silvestrovský program Po polnoci návrat do hotela.

752

4. deň:
Po raňajkách odchod do Ríma, slávnostná svätá omša v Bazilike sv. Petra, ktorá bude celebrovaná pápežom.

22

Kto nebude mať záujem o svätú omšu, môže si spraviť osobné voľno a individuálny program. Dnes na Vás čakajú ďalšie pozoruhodné a nádherne miesta, ktoré toto slávne mesto ponúka – Španielske námestie, Fontána di Trevi, gotický chrám Santa Maria sopra Minerva, Pantheon… Individuálne voľno. Večer odchod na Slovensko.

rim1

5. deň:
Príchod na Slovensko.

7432

 

Rím - Musíte vidieť

Bazilika svätého Petra je renesančno-baroková sakrálna stavba vo Vatikáne, najslávnejšia a najviac navštevovaná svätyňa na svete (do roku 1990 bola i najväčším kostolom; v tomto roku ju predbehla Bazilika Panny Márie Mierovej v hlavnom meste Pobrežia Slonoviny). Je všeobecne uznávaným a rešpektovaným centrom katolíckeho kresťanstva.

Sixtínska kaplnka - je sakrálna stavba, ktorú ako súčasť Apoštolského paláca vo Vatikáne dal postaviť pápež Sixtus IV. v rokoch 1473 – 1484; pôvodne pápežova súkromná kaplnka vznikla podľa plánov Giovanniho de Dolciho a Baccia Pontelliho.

556

Sixtínska kaplnka patrí k najznámejším a turistami najviac vyhľadávaným miestam v Ríme a tvorí súčasť prehliadkovej expozície Vatikánskych múzeí.

5252

Basilica di San Giovanni in Laterano – prvá kresťanská bazilika postavená v Ríme, dodnes slúži ako katedrála a sídlo pápeža ako rímskeho biskupa. Po niekoľkých prestavbách a následnej kombinácii štýlov patrí medzi najzaujímavejšie rímske stavby. 

5

Anjelský hrad (Castel Sant’Angelo)- hrad ochraňujúci živých aj mŕtvych. Postavený ako mauzóleum cisára Hadriána, prestavaný na pevnosť pápežov. Premenovaný bol potom, ako pápež Gregor videl počas morovej epidémie okolo hradu lietať anjela.

52
 
Koloseum – symbol večného Ríma dodnes podnecujúci predstavivosť hôrd čakajúcich turistov. 

524

Museo e Galleria Borghese - „kráľovná súkromných zbierok“ kardinála Scipione Borghese, jedného z najväčších zberateľov umenia všetkých čias. Medzi „hviezdy“ patria sochy Pluta a Persefony, Apolóna a Dafné od Berniniho, a Madona s hadom od Carravaggia.

2541

Tiež sú tu majstrovské diela od Belliniho, Giorgioneho, Veroneseho, Botticelliho, Guercina a Rubensa.

54

Panteón – jedna z najvznešenejších stavieb na svete postavená v roku 27 p.n.l.. Patrí k najzachovalejším pamiatkom starovekého Ríma, sú tu pochovaní talianski králi Viktor Emmanuel II., Umberto I. a maliar Rafael.

2541

Pahorok Pincio – výhľad na katedrálu sv. Petra je neuveriteľný. Elegantný park je populárny pre víkendové prechádzky – passagiata.

54

Forum Romanum (Foro Romano) – obchodné, politické a náboženské centrum starovekého Ríma.

25

Trastevere – skutočná rímska štvrť s matkami a ich kočíkmi, klebetiacimi miestnymi a stratenými turistami.

254

Fontána di Trevi – najväčšia a najslávnejšia rímska fontána postavená Nicolom Salvim v roku 1762, nesmrteľnou sa stala účinkovaním vo Felliniho filme La Dolce Vita (Sladký život).

656

Španielske schody - sú najznámejším rímskym schodiskom a miestom na stretnutia pri potulkách po stále žijúcom meste, či za nákupmi, alebo dobrým jedlom. Schody vedú hore priamo ku kostolu Trinita dei Monti. Pokiaľ sa máte niekde s Vašimi priateľmi v Ríme stretnúť, tak ku španielskym schodom určite trafia.

45

Za typické miestne jedlo sa považuje pizza a cestoviny na všetky druhy. Ako predjedlo je typická solená treska a potom pizza, ktorá je tenká a bohato naložená podľa vašho výberu. Najlepšie ceny sú na ulici, kde sa pizza predáva na váhu.

554

249 € 32% --d --h --m kúpené 20x

Nezabudnuteľný Silvester a Nový rok v Ríme a vo Vatikáne na 5 dní

Ďalšie zľavy

 
Všetky zľavy