Uzavretá zľava:

Poďte s nami navštíviť krásnu historickú Budapešť spojenú s návštevou najväčšieho morského akvária v Strednej Európe- Tropicária Oceanária. Teraz len za 18,90€ !

 
24.9 € 24% --d --h --m kúpené 63x

Budapešť s návštevou úžasného Tropicária Oceanária- najväčšieho morského akvária v Strednej Európe

- 24% Budapešť s návštevou úžasného Tropicária Oceanária- najväčšieho morského akvária v Strednej Európe  

Kupón platí

Od dnes do 02.07 2016

V skratke

 • výlet do Budapešti s návštevou Tropicária Oceanária
 • termín 2.7.2016
 • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
 • sprievodca cestovnej kancelárie
 • nástupné miesto: Bratislava
 • prehliadka historickej časti Budapešti

Kam s kupónom

PRIMA TRAVEL - cestovná kancelária
Štefánikova 64, 949 01 Nitra
mobil: 0911 331 015, 0904 344 643
e-mail: info@primatravel.sk

Doporučte známym:
Email
 

Za kupón získate:

 • výlet do Budapešti s návštevou Tropicária Oceanária
 • termín 2.7.2016
 • termín 14.5.2016 je vypredaný
 • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
 • sprievodcu cestovnej kancelárie
 • nástupné miesto: Bratislava
 • prehliadku historickej časti Budapešti
 • poistenie voči insolventnosti
 • individuálny program

Kupón si uplatníte:

 • po obdržaní kupónu je potrebné kupón uplatniť v cestovnej kancelárii. Kupón je nutné uplatniť  IHNEĎ po obdržaní zaregistrovaním sa na zájazd
 • zaregistrovať sa môžete na stránke CK primatravel po kliknutí na odkaz ,,Uplatnenie kupónu” (do poznámky napíšte, či si želáte miestenku)
 • pokyny k zájazdu budú zaslané e-mailom každému účastníkovi týždeň pred odchodom na zájazd


Možné príplatky :

 • obojsmerná miestenka v autobuse : 4€/ osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse)
 • orientačné vstupné do Tropicária 1900 HUF/ dospelý
 • vstupné pre deti 4 – 18 rokov do Tropicária 1600 HUF / dieťa
 • deti do 4 rokov – bezplatný vstup do Tropicária

52

Program:

 • návšteva Tropicária Oceanária
 • prehliadka historickej časti mesta Budapešť
 • individuálny program


5252

Perla na Dunaji? Srdce Európy? Ako nazvať toto krásne historické mesto? Je viacero prívlastkov, ktorými sa hrdí hlavné mesto Maďarska. Pre mnohých návštevníkov je to láska na prvý pohľad, iní ju začnú obdivovať až po určitej dobe, ale v jednej veci sa všetci zhodnú: Budapešť je jedno z najkrajšie položených miest na svete.

527

Tropicarium v Budapešti

Návštevníci Tropicária Oceanária môžu okrem života v hlbočine vidieť aj kúsok dažďového pralesa, v ktorom každú štvrťhodinu zahrmí, spustí sa dážď a blesky sa kľukatia nad lenivo oddychujúcimi aligátormi z rieky Missisippi.

 

66

Mimo toho, v Tropicariu je možné vidieť aj najväčšie morské akvárium v Strednej Európe, žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody, v ktorom 8 ks dvojmetrových žralokov a niekoľko stoviek rôznych druhov farebných rybiek spolunažívajú v pokoji.
Okrem obrovského akvária môžete vidieť ešte aspoň 50 druhov iných ,,menších” (5-40 000!! litrových) akvárií a terárií.

6969

V dažďovom pralese vám ponad hlavy budú voľne lietať farebné exotické vtáky, a s hravou ľahkosťou poskakovať malé hodvábne opičky- kosmáče, nehovoriac o zelených, žltých, červených a iných rôznofarebných hadoch.

V inej sále vstúpite do sveta aligátorov a tropického dažďového pralesa.

Uchvacujúci pohľad je na 11 metrový pozoruhodný tunel a na obrovské 4 metre hlboké žraločie akvárium, kde len ,,na dotyk ruky” nad hlavami návštevníkov plávajú strašidelne vyzerajúce žraloky - tigrované, leopardie a útesové. Kvalifikovaní ošetrovatelia Tropicaria sa týždenne potápajú, aby zo svojich rúk nakŕmili žraloky a vyčistili ich nádrž. Príležitostne rozdajú týmto dravcom 12-15 kg morských rýb.

32

Nádrž, kde návštevníci môžu hladkať raje - patrí právom medzi najobľúbenejšie. Tu, pod dohľadom a za pomoci ošetrovateľov, môžu ručne kŕmiť a dotýkať sa týchto anjelských tvorov s hodvábnou kožou .

663

Budínsky hrad
Budínsky hrad (Budai Vár) v hlavnom meste Maďarska – Budapešti je historickým sídlom maďarských kráľov.
V minulosti to bol aj kráľovský palác a kráľovský zámok. Je to najväčšia budova nachádzajúca sa na južnej strane Hradného vrchu.Budínsky hrad bol v roku 1987 zapísaný do budapeštianskeho pamiatkového dedičstva.
Dnes sa v Budínskom hrade nachádzajú dve múzeá. Jedným je Historické múzeum Budapešti. Zaznamenáva históriu mesta od jeho počiatkov až do obdobia komunizmu.

752

Ďalším je Maďarská národná galéria so zbierkou veľkolepých maďarských obrazov a sôch. Okrem múzeí sa návštevník Budínskeho hradu môže prejsť po jeho nádvorí, obdivovať architektúru jednotlivých budov či záhrad v stredovekom “zwingers” (medzihradí). Nachádza sa tu tiež uzavretá studňa a z hradu je nezabudnuteľný výhľad na okolie.

7

Námestie Hrdinov
Obrovské Námestie Hrdinov je známe najmä Pamätníkom milénia. Tento pomník pripomína milénium príchodu Maďarov do Karpatskej kotliny. Jadrom pamätníka je 36 metrov vysoký stĺp, na vrchole ktorého stojí postava archanjela Gabriela, ktorý sa podľa legendy v sne zjavil uhorskému kráľovi Štefanovi a ponúkol mu kráľovskú korunu. Vedľa piedestálu sedí na koni vojvodca Arpád a sedem kmeňových náčelníkov, ktorí priviedli staré maďarské kmene do novej vlasti. V polkruhovej kolonáde sa nachádzajú významné postavy maďarskej histórie na čele s uhorským kráľom Štefanom.

527

Parlament
Budapeštiansky Parlament (výstižnejší je originálny názov Országház, teda niečo ako „dom štátu“) je sídlom najvyšších maďarských orgánov – nielen samotného Národného zhromaždenia (ktoré má 368 poslancov, čo je v pomere k počtu obyvateľov Maďarska – 10 miliónov – dosť vysoký počet), ale aj prezidenta a vlády. Je vraj najväčšou budovou Maďarska a najväčším parlamentom v Európe – 268 metrov dlhý, 123 metrov široký a 96 metrov vysoký. Má 691 miestností, 20 kilometrov schodísk a je postavený zo 4 miliónov tehál. Svojou hmotou, množstvom gotických veží a obrovskou kupolou jednoznačne ovláda celé nábrežie Dunaja v Budapešti.

752

Citadela
Postavili ju Habsburgovci po porážke uhorskej revolúcie 1848/1849. Je to strategický bod nad celou Budapešťou. Počas druhej svetovej vojny sa tu odohrávali tvrdé boje medzi nemeckou a sovietskou armádou. Víťazstvo sovietskej armády nad Nemcami pripomína Pamätník oslobodenia, ktorý vidieť zo všetkých strán mesta. Obyvatelia ho však vnímajú ako symbol sovietskej okupácie.

5

24.9 € 24% --d --h --m kúpené 63x

Budapešť s návštevou úžasného Tropicária Oceanária- najväčšieho morského akvária v Strednej Európe

Ďalšie zľavy

 
Všetky zľavy